poniedziałek, 24 marca 2014

Turnee po Polsce? Tylko ze mną takie numery :D

Witajcie :) Dziś deszczowo i szaro, ale przynajmniej ciepło. Listonosz postanowił przyjść jak będzie lepsza pogoda, więc skrzynka znów pusta. Pojawiły się pozytywy... Zagraniczne :D Może być ciekawie ;)

Dziś w mailu znalazłem taką ciekawostkę:


Z czym jest to związane? Otóż moi drodzy, usiądźcie wygodnie, weźcie sobie jakąś przekąskę i zaczynamy! Albo nie... Odłóżcie przekąski... Jeszcze się zadławicie przeze mnie...


Wiadomości są w 100% zgodne z oryginałami. Pisownia zachowana, formatowanie tekstu zmienione na potrzeby bloga.


Witam, Chciałabym  zapytać  Państwa, czy istniałaby możliwość przesłanie mi bezpłatnych gadżetów reklamowych, ponieważ kolekcjonuję je i byłoby mi niezmiernie miło, gdybyście powiększył moje zbiory gadżetami z Waszym logo, np.długopis.
Mam nadzieję, że rozpatrzą Państwo pozytywnie moją prośbę.

Z wyrazami szacunku,
YYY

Tak. Znów czekała mnie zabawa. Postanowiłem jednak napisać takie brednie, że można się zorientować o wątpliwej wartości tego adresu. Niektórym jednak wydaje się to doskonałą okazją...


Witam Panią serdecznie!

Oczywiście, nasza Agencja służy rozwijaniu talentów i posiadamy kilka gadżetów reklamowych sygnowanych naszym logo. Jednak, muszę to przyznać, nie jest Pani pierwszą osobą piszącą do nas z taką lub podobną prośbą. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić małą selekcję i tylko Ci, którzy spełnią nasze warunki będą mogli otrzymać nasze gadżety.

 Przepraszamy, za taki rozwój sytuacji, ale musi Pani zrozumieć, że koszty związane z prowadzeniem naszej działalności zostałyby pobite na głowę tymi, które zostałyby przeznaczone na wysyłkę, gdybyśmy spełniali każdą taką prośbę. Wysłaliśmy w ciągu tego roku już prawie 100 takich przesyłek i dlatego teraz organizujemy niewielki konkurs.

Zanim napiszę warunki, opiszę gadżety jakie aktualnie posiadamy. Może one zachęcą Panią do uczestnictwa w tych naszych małych zmaganiach wśród kolekcjonerów.

Obecnie możemy zaproponować następujące gadżety z naszym logotypem:
- Długopisy (piszące na niebiesko metalowe długopisy oraz czerwone cienkopisy)
- Biały T-shirt (dla kobiet przewidziany jest rozmiar S, a dla mężczyzn L) z dużym logo naszej Agencji
- Pendrive 16 Gb w formie karty
- Porcelanowy kubek
- Smycz z przypinką do telefonu
Ostatnio nasza Agencja wzbogaciła się o nowe sekcje - taneczną i malarską. Dlatego możemy poszczycić się posiadaniem unikalnej ramki na zdjęcia w formie małej sztalugi, oraz baletek.

Wydaje mi się, że nagrody za poświęcony dla naszej Agencji Artystycznej czas są warte swojej ceny. Zwłaszcza, że nie mamy wygórowanych żądań, a jedynie niewielkie prośby. Pozwoli Pani, że je wypunktuję:

- Chcielibyśmy zaistnieć w internecie, dlatego stworzyliśmy fanpage naszej Agencji na portalu Facebook. Jeśli Pani polubi nasz profil zwiększy Pani swoje szanse. Dodatkowo co jakiś czas organizujemy małe quizy i konkursy gdzie do wygrania są atrakcyjne nagrody.

- Prosimy opisać jak zaczęło się Pani zamiłowanie do kolekcjonowania gadżetów reklamowych. Dostaliśmy już wiele wiadomości o takim zjawisku, ale tylko jedna osoba jak na razie zdecydowała się opisać swoje hobby.

- Czy prowadzi Pani blog o swoim hobby? Osoba, o której pisałem wyżej, prowadziła i dlatego zaproponowaliśmy jej stworzenie reklamy naszej Agencji z materiałów, które do niej prześlemy. Niestety nie otrzymaliśmy od niej jeszcze potwierdzenia otrzymania naszych gadżetów i nie wiemy kiedy i czy w ogóle zostanie opublikowana jakaś publikacja na nasz temat.

- Skąd pani dowiedziała się o naszej Agencji? Nasza siedziba mieści się w Krakowie i zastanawia nas taka popularność naszej agencji. Swoją działalność prowadzimy od 1994 roku i w tym roku przypadnie 20 rocznica naszego powstania. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z takim zainteresowaniem ludzi z całej Polski.

- Jesteśmy żywo zainteresowani tym zjawiskowym i nietypowym hobby. Dlatego zastanawiamy się nad umieszczeniem w jednej z naszych gablot informacji o zbieraniu gadżetów jako o jednej z form spędzania wolnego czasu. Stąd właśnie nasze prośby o opisanie hobby. Mamy jednak jeszcze jedną prośbę, czy mogłaby Pani przesłać swoje zdjęcie ze wszystkimi (lub większością, nie wiemy jak pokaźną ma Pani kolekcję) swoimi zbiorami? Za Pani zgodą zostanie ono umieszczone w gablocie. W ramach podziękowania za spełnienie prośby możemy całkowicie bezpłatnie dołączyć Panią do naszej trasy wakacyjnej. W lipcu i sierpniu planujemy ogólnopolskie pokazy naszych umiejętności, zdolności i dokonań i zostałaby Pani włączona do naszej obsady. Jako gość uczestniczyłaby Pani we wszystkich spotkaniach i brała udział w prowadzonych przez naszą Agencję warsztatach.

Dodam jeszcze, że zaproponowaliśmy takie warunki już wielu osobom i na razie uzyskaliśmy tylko jedną odpowiedź. Jeśli jednak jest Pani zainteresowana nawiązaniem niewielkiej współpracy z naszą Agencją bylibyśmy bardzo zadowoleni. Oczywiście wyjazd w trasę nie jest w żaden sposób obowiązkowy. To jedynie nasza propozycja. Chcielibyśmy jednak uzyskać Pani zdjęcie z gadżetami, o ile nie stanowi to problemu. Pani dane osobowe nie będą nigdzie przedstawione, ale Pani wizerunek na zdjęciach uwiarygodniłby naszym uczniom istnienie tego hobby.

Jeżeli zgadza się Pani na przedstawione przez nasz warunki (myślę, że nie są wygórowane) prosiłbym o odpowiedź. Proszę też o podanie nr kontaktowego i nr buta. Telefon będzie potrzebny kurierowi dostarczającemu przesyłkę, a rozmiar buta nam, aby dobrać dla Pani odpowiednie baletki.

--
Pozdrowienia,
Michał Konopczyk
Agencja Artystyczna Lets-Rock

Mówiłem! Odstawcie przekąski! Teraz szukajcie kogoś, żeby was klepnął w plecy ;)
Oczywiście ta osoba skuszona obietnicami odpisała :) Jednak odpisała w taki sposób, że... Ech... Tego nie da się powiedzieć, to trzeba zobaczyć. Dla potrzeb i z uwagi na nasze zdrowe przytnę tu i ówdzie:


- Chcielibyśmy zaistnieć w internecie (...) atrakcyjne nagrody. Polubiłam Was na Facebooku.

- Prosimy (...) swoje hobby. Wszystko zaczęło się od tego jak zostałam mamą. Siedzenie w domu, wolny czas jak dziecko śpi….

- Czy prowadzi Pani (...) na nasz temat. Niestety nie prowadzę żadnego bloga ;(.

- Skąd pani (...) Polski. Powiem szczerze, ktoś na forum napisał ze przesyłacie gadżety i umieścił zdjęcie. Pamiętam kubek Jesteśmy smycz.

- Jesteśmy (...) Agencję warsztatach. Zdjęcie wysle w weekend ;).

Stało się :) Pierwszy raz widzę, żeby ktoś w ten sposób odpowiadał na wiadomości. Po prostu do tego co napisałem była obok na czerwono dopisana odpowiedź. Trzeba ciągnąć sprawę dalej, więc kwestia otrzymania gadżetów z jakże ekskluzywnym logo Agencji Lets-Rock była kontynuowana :)
Teraz szybka wymiana maili. Bez zbędnych opisów.

Czerwony - "Agencja"
Niebieski - Kolekcjonerka


Bardzo Pani dziękujemy za odpowiedź. Proszę napisać więcej na temat swojego hobby. Co Pani kolekcjonuje, jakie rzeczy przeważają i jakie najłatwiej dostać. Dzięki temu możemy napisać lepszą charakterystykę "gadżeciarstwa".

Prosiłbym jeszcze o nr telefonu i nr buta. Tak jak już pisałem poprzednio. Jak tylko otrzymamy te informacje i Pani zdjęcie przesyłka zostanie przekazana kurierowi. Już teraz mogę pogratulować bo jest Pani jak na razie jedyną osobą, która spełniła wszystkie warunki!

Mam jeszcze jedną prośbę. Pamięta Pani może na jakim forum została opublikowana informacja o nas i naszych gadżetach?

Najwięcej udało mi sie zdobyć długopisów, ołówków. Różnego rodzaju notesów, odblasków, smyczy oraz kilku podkoszulek

 telefon ABC DEF GHI, numer buta 40
Jeśli Państwo chcecie przesłać mi podkoszulkę to prosiłabym o L, bo w S niestety nie zmieszczę się ;).

Podaję forum:
http://zywlowisko.blogspot.com/search?updated-max=2014-03-03T19:50:00%2B01:00&max-results=10

Ciekawa kolekcja. Czekamy tylko na Pani zdjęcie. Nie ma w tym żadnego problemu, żeby przesłać w większym rozmiarze. Nasze uczennice są zwykle drobne dlatego mamy takie małe rozmiary koszulek.

Dziękuję za adres bloga. Przyjrzę się tej sprawie bliżej.

Mam nadzieje, ze osoba prowadząca podany blok ktora umieściła Państwa zdjęcie itp..nie będzie miała z tego powodu żadnych problemów.

Rozważamy zaproponowanie tej osobie oferty współpracy. Jeżeli się nie zgodzi na proponowane przez nas warunki to wtedy pomyślimy o odpowiedzialności karnej. Zapisaliśmy kopię tego bloga i w razie jakichkolwiek zmian mamy dowody na taką działalność. Dziękujemy Pani za tę informację.

Jeżeli ktoś zna dobrego prawnika niech się do mnie odezwie! Będę miał sprawę karną bo nie akceptuję tego co oni chcą ode mnie!! Mam robić za niewolnika, a moim szefem ma być... Ja :( To nie do zaakceptowania!

W piątek na blogu napisałem, że kolejna osoba bierze udział w konkursie. Od tamtej pory nie otrzymałem od tej osoby wiadomości i już myślałem, że przeczytała post, zrobiło jej się głupio i nie dostanę tego zdjęcia. Dziś jednak przekonałem się, że można czytać i nie rozumieć tego co się czyta :) Nic dziwnego, że przeciętny Polak w ciągu roku czyta chyba 2 książki... Po co ma czytać skoro i tak nie zrozumie? Ta osoba przesłała mi nawet link do mojego postu, na którym wyraźnie napisałem dla kogo podałem ten adres :P
Owszem, cieszy mnie że ktoś odwiedza mojego bloga, ale nie jest mi do śmiechu (chociaż...) gdy ta osoba wchodzi, oczami wyszukuje magiczny znak @ i tyle ją obchodzi treść.

Mam do Was prośbę. Nie, nie chcę Was wysłać w turnee po Polsce :P Mam tylko niewielką prośbę skierowaną do osób posiadających konto na FB. Sprawdźcie może czy przypadkiem nie istnieje tam profil Lets-Rock :D Może dzięki mnie zdobył kilku fanów :D

Co zrobić z tą osobą? Poprzednie albo się obraziły, albo dostały rady, albo... tutaj największa ciekawostka... Podziękowały mi za nauczkę i poprawiły się :) To chyba dla mnie największa nagroda :)
Tej osobie trzeba w takim razie odpisać coś na kształt tego:

Witam serdecznie!

Proszę o wypełnienie odpowiednich danych niezbędnych kurierowi.
Oto kwestionariusz: (Skrócony link do tego posta)

Z poważaniem...

Macie jakieś pomysły co może zdobyć, gdzie wyjechać lub jakie dane jeszcze podać kolejna osoba? Mam nadzieję, że następnej nie będzie, ale gdyby się trafiła to skorzystam z Waszych podpowiedzi :)

Aha... Oczywiście wszystkie dane tej osoby zostały usunięte. Niech to będzie nauczka, a nie wykradanie danych. Ciekawe czy jeśli napiszę, że mam bieliznę w gadżetach to dostanę wymiary? Może następnej osobie trzeba będzie to zaproponować :P

14 komentarzy:

 1. nie wiem już czy śmiać się czy płakać z ludzkiej głupoty...

  OdpowiedzUsuń
 2. Następnie proponuję lot w kosmos. W jedną stronę. Jednego debila(ki) mniej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wcisnę komuś działkę na Księżycu? :D

   Usuń
 3. o matko ;o skoro przeglądała twojego bloga to serio musi byc pusta, że nie ogarnęła o co chodzi..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Margaret ... Proszę nie oceniać i co najważniejsze nie obrażać!

   Usuń
 4. Paweł, ja uwielbiam ten twój 'konkurs' :D I dziwi mnie, że ludzie ciągle się na to biorą :D Az szkoda :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle w weekendy dostaję maile w sprawie agencji :D Zaczynam dostawać też spam. Jakiś przedstawiciel proponował mi ubezpieczenie mojej firmy :D

   Usuń
 5. Dziękuję za dobrą zabawę :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Osoba pisala o dziecku musi byc bardzo nieodpowiedzialna ...

  OdpowiedzUsuń
 7. haha dobre :D nie zakrztusiłam się, ale popłakałam ze śmiechu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogłem jeszcze napisać, żeby przygotować chusteczki :P

   Usuń
 8. hahaha :D gratuluję pomysłowości ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)
Jeśli jesteś chętny/na na wymianę adresów to zapraszam do skorzystania z formularza. Na pewno się dogadamy