poniedziałek, 13 stycznia 2014

CrystalCiTY

Zapewne wiele osób już słyszało lub miało możliwość zobaczenia ich niezwykłych wyrobów. Jeśli jednak znajdą się tacy, którzy pierwszy raz o niej słyszą, to postaram się trochę Wam to wszystko przybliżyć.
CrystalCiTY jest sklepem prowadzonym przez przedsiębiorstwo KSK Anna Sawoń, który z w swojej ofercie ma szklane statuetki. Co w tym takiego niezwykłego? A właśnie jest wiele niezwykłości. Statuetki te wykonane są z bezbarwnego szkła i za pomocą lasera wewnątrz bryły grawerowane jest dosłownie wszystko co tylko chcemy. Portrety, zdjęcia, widoki, rzeźby, zwierzęta, kwiaty... Dosłownie wszystko co tylko nam się zamarzy.Firma w swojej ofercie posiada możliwość wygrawerowania zdjęcia 2D, 2,5D (zdjęcie "wypukłe") i modeli 3D czyli całe obiekty ze wszystkimi szczegółami.

Sam jestem konstruktorem i wiem ile trzeba poświęcić czasu, aby zrealizować pomysł i w rysunku 2D lub na modelu 3D umieścić wszystko co się chce. Czasem jest to skomplikowany proces, ale satysfakcja z wykonanego zadania jest wielka. W tym przypadku również zaczyna się od pomysłu, który jest następnie sukcesywnie wykonywany.

Zdjęcie lub grafika jest komputerowo "rozbijane" na mikroskopijne punkty, a następnie grawerowane za pomocą lasera. Im większa rozdzielczość zdjęcia i mniejsza jego kompresja tym dokładniejszy grawerunek można uzyskać.

Z obiektem 3D jest więcej zabawy. Właśnie dlatego, ze jest przestrzenny. Najpierw obiekt ten musi zostać stworzony (lub wyeksportowany z innego programu graficznego) w specjalistycznym programie graficznym np. 3Ds Max, Maya itp. Drugim krokiem jest "rozbicie" obiektu na tzw. chmurę punktów. Tutaj kwestia wyjaśnienia. Na co dzień posługujemy się przestrzenią z 3 wymiarami: długość, szerokość i wysokość, czyli 3D (z ang. Three dimensional), albo polskim choć rzadziej używanym 3W (trzy wymiary). Położenie każdego punktu w przestrzeni można opisać poprzez podanie odpowiednich wartości współrzędnych na osiach X, Y oraz Z. Właśnie ta chmura punktów jest niczym innym jak odpowiednimi współrzędnymi każdego punktu danej bryły. Następnie zielony laser o bardzo dużej dokładności "wypala" w krysztale puncik o wielkości zaledwie 40 mikrometrów, czyli 0,04 mm (grubość włosa kształtuje się w przedziale od 0,02 mm do 0,08 mm). Aby uzyskać jak najdokładniejszy obraz komputer generuje tych punktów ok. 500 tys., a nawet i 1 mln!

Laser nie narusza w żaden sposób powierzchni kryształu. Poprzez odpowiednie skupienie wiązki wewnątrz kryształu dochodzi do mikropęknięć i uzyskania pożądanego punktu. Po tych zabiegach w nasze ręce trafia blok kryształu z pięknie wygrawerowanym wewnątrz dokładnie tym obiektem, który chcieliśmy.

Kto by nie chciał obdarować kogoś, lub samemu dostać, pięknie wykonaną statuetkę ze spersonalizowaną dedykacją? Czy byłby ktoś niezadowolony z takiego prezentu? Sklep CrystalCiTY jest objęty monitoringiem serwisy Opineo.pl i opinie klientów z 18 ostatnich miesięcy pokazują, że jeśli ktoś jest niezadowolony z takiego prezentu to jego osoba jest jedynie kroplą w oceanie osób zachwyconych podarunkiem.

Dodatkowo przedsiębiorstwo KSK Anna Sawoń otrzymało Certyfikat Rzetelności potwierdzający rzetelność i terminowość firmy.


To pokazuje, że firma chce robić świetne produkty i jest też świetnym pracodawcą. Dlatego składając zamówienie możemy mieć 100% pewność, że otrzymamy to co chcemy i będzie to wykonane prawie ekspresowo. Bo jak tu nie mówić o ekspresowym wykonaniu zamówienia skoro jest ono realizowane w 2 dni?

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z ofertą sklepu:
http://www.crystalcity.pl/

Polubienia profilu w serwisie facebook:

https://www.facebook.com/CrystalCiTYonline

a także odwiedzenia profilu w Google+:
https://plus.google.com/103087484996161282878/posts

Dziś już jest za późno (godzina 22), ale jutro złożę zamówienie w sklepie CrystalCiTY i niebawem podzielę się swoją opinią i reakcją Mariki na statuetkę, którą otrzyma :)

5 komentarzy:

 1. super
  zapraszam http://zeniatestuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowałeś mnie tym wpisem aż muszę zajrzeć na ich stronkę.A zdjęcie też będzie można zobaczyć czy to tajemnica;).pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie, jaką statuetkę wybierzesz :D
  ____________________________
  Zapraszam na: http://borsuk-testuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś będę wybierał :) Właściwie to już za chwilę. Od razu się przygotuję do napisania małego poradnika jak zamawiać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo tych statuetek na blogach, mnie się jakoś nie podobają ;P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)
Jeśli jesteś chętny/na na wymianę adresów to zapraszam do skorzystania z formularza. Na pewno się dogadamy