wtorek, 12 sierpnia 2014

O e-awizo słów kilka

Witajcie! Kilka dni temu zapisałem się do usługi świadczonej przez Pocztę Polską. Mowa mianowicie o e-awizo. Poczta wkracza w nową erę, w końcu dochodzi do cyfryzacji! Oczywiście cały czas pamięta i szanuje swoją tradycję, więc nasze przesyłki nadal będą ginęły, lub w najlepszym przypadku tylko "trochę" naderwane. W końcu "Z tradycją w nowoczesność!" :)

Korzystam z tej nowości. Szkoda, że jest to taka nowość, że nawet listonosz o niej nie słyszał. Wracając do domu znalazłem w skrzynce przesyłkę i... papierowe awizo. Otwieram drzwi mrucząc "no po co mi to?" gdy dostaję smsa. Tak... wiadomość z potwierdzeniem, że na poczcie czeka na mnie przesyłka. To po co było to wypisywanie przez listonosza świstka? Poszedłem odebrać przesyłkę, ale była za duża kolejka i nie chciałem zajmować czasu innym osobom swoimi problemami. Jednak, gdy znów dostanę obydwa powiadomienia to trzeba będzie coś z tym zrobić. Za to jest jeden plus. E-awizo przyszło tego samego dnia i w dobrych godzinach :)Dziś miałem spokojny dzień i trochę nudny. Od 11:30 nastąpiła jakaś awaria i nagły brak prądu zmusił nas do bezcelowego chodzenia po biurze :) Kilkanaście minut później dowiedzieliśmy się, że jest to coś poważniejszego, bo w okolicy też nie ma zasilania. Dopiero po godzinie dotarła do nas informacja, że prąd będzie, ale po godzinie 14 dopiero. To co tu robić? Zbieramy się do wyjścia! Tym sposobem o 13 byłem w domu :)

Dziś jeszcze byliśmy wybrać panele. Wybrane, zakupione i jutro z tatą będę układał. Nie jest tego dużo, więc powinno szybko pójść.

Co zatem dziś do mnie przyszło? Teraz mam wysyp urzędów, więc to kolejna porcja.

1.

 • Mapa
 • Balon
 • Odblaskowy breloczek
Nie wiem czy nie było w tej przesyłce czegoś jeszcze. Jak to zwykle bywa, koperta była rozklejona i mniejsza rzecz, jak np. długopis, bez problemu mogła wypaść. Podoba mi się w tej przesyłce to, że gmina promuje się hasłem "Z 'Góry' Zapraszamy". Wpleciona nazwa gmin w hasło dodaje im takiego niepowtarzalnego charakteru :)

2.
 • Informator o noclegach w regionie
 • Ulotki
 • Naklejka
 • Brelok z morsem
 • Torba
 • Smycz
 • 2 długopisy - niewielkie i bardzo lekkie, ale wygodne
Jutro post może się nie pojawić, albo pojawić o podobnej porze jak dziś (późny wieczór). To zależy od czasu jaki będzie potrzebny na ułożenie podłogi :)

5 komentarzy:

 1. gratuluję przesyłek ;) mi w końcu udało się sprzedać meble, które w czwartek zostaną już wywiezione, więc też czeka mnie wybieranie paneli ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratki ;) Pierwsza przesyłka taka z tych skromniejszych, ale druga już całkiem fajna ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)
Jeśli jesteś chętny/na na wymianę adresów to zapraszam do skorzystania z formularza. Na pewno się dogadamy